Rauginti kopūstai

Rauginti kopūstai
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
Ingredientai:
  • Cukrus, nebūtina, 200 gramų
  • Kopūstai, 10 kilogramų
  • Morkos, 1 kilogramas
  • Druska, 200 gramų
Gaminimo instrukcija:

Ilgam laikymui raugiami vėlyvųjų veislių baltagūžiai kopūstai. Vasarinių veislių kopūstuose mažiau cukraus ir jie vandeningesni.
Parenkamos baltos, kietos, nesuskilusios, bet užaugusios gūžės. Rauginimui netinka sušalusios, kenkėjų pažeistos gūžės todėl, kad tokie kopūstai neskanūs, negražiai atrodo ir blogai išsilaiko.
Kopūstai rauginami medinėse statinaitėse arba emaliuotuose induose.
Prieš raugiant, nuimami gūžių viršutiniai lapai ir išplaunamas kotas. Po to kopūstai pjaustomi peiliu arba pritaikyta mašinėle.
Morkos nuplaunamos, nuskutamos ir sutarkuojamos burokėlių tarka arba supiaustomos griežinėliais.
Susmulkinti kopūstai, morkos, druska ir cukrus sumaišomi ant stalo arba dideliame dubenyje ir dedami į indą, kurio dugnas išklotas nuplautais baltais kopūstų lapais. Sudėjus į statinaitę 15—20 cm storio sluoksnį paruoštų kopūstų, grūstuve (arba rankomis, jei raugiama kibire) jie kietai suspaudžiami. Ant šio sluoksnio dedamas antras sluoksnis, vėl suspaudžiamas taip kietai, kol pridedama pilna statinaitė. Po kiek laiko atsiras sulčių dėl druskos poveikio. Viršus pridengiamas marle, mediniais dangteliais ir paslegiama akmeniu. Sulčių turi būti tiek, kad jos gerai apsemtų dangtelius. Statinaitė 15— 20 cm nuo viršaus paliekama nepripildyta, nes rūgimo metu kopūstai pakyla, ir sultys gali pradėti bėgti.
Pirmąsias 6—8 dienas kopūstai laikomi šiltesnėje patalpoje— virtuvėje, kurios temperatūra yra 15—18° C. Po 2—3 dienų paviršiuje pasirodo putos — vadinasi, rūgimas prasidėjęs. Rūgimo metu keletą kartų per dieną statinaitėje kopūstai išbadomi medine lazdele, kad iš visur, ypač iš dugno, lengviau pasišalintų rūgimo metu susidariusios dujos. Tuo pačiu tikslu, kopūstams pradėjus rūgti, nuimami dangteliai ir akmuo. Po 8 dienų kopūstai vėl gerai suspaudžiami, uždengiami išskalbta marle, uždedami dangteliai ir paslegiama. Nors kopūstai dar neišrūgę, bet pieno rūgšties bakterijų jau yra tiek daug, kad statinaitę galima išnešti į rūsį, kurio temperatūra yra 8—10° C. Praėjus 20 dienų po užraugimo, kopūstus galima pradėti vartoti.
Išrūgusius kopūstus geriausia laikyti 0—4° C temperatūroje arba net žemesnėje negu 0°C, nes sušalusių kopūstų skonis nepagenda, jei atšildyti jie tuoj suvartojami.
Laikant kopūstus šiltesnėse patalpose, reikia rūpestingai kovoti su pelėsiais. Marlę, dangtelius ir statinaitės kraštus dažnai plauti prisotintu druskos tirpalu.
Kai inde lieka nedaug kopūstų, juos galima perdėti į stiklainį, užpilti likusiomis sultimis, jei reikia, papildyti vandens ir laikyti šaldytuve.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Daina
2016-10-14 18:32
As taip pat gyvenu Ispanijoj ir kopustai gaunasi labai skanus tik as dar imaisau truputi kmynu bet cia skonio reikalas
ada
2014-07-24 07:30
ir per dylantį mėnulį reik raugt,ir druska paprasta ne joduota
ada
2014-07-24 07:28
cukraus niekada nesideda,pradeda gest,jei ilgiau palaikai
AS
2014-07-23 20:05
MES GYVENDAMI ISPANIJOJ BANDEM,BET MATYT KOPUSTAI AR DRUSKA SU JODU NETIKO,MINKSTI GAVOS,TAI PERKU ISPANU PERDUOTUVEJ VOKISKUS RAUGINTUS SU VYNU KOPUSTUS
jurga
2012-08-10 01:17
Sveiki, gyvenu Egipte, o taip norisi kartais raugintu kopustu, isdrysau, paeksperimentavau... viskas labai paprasta, nereikia nei statiniu mediniu, as naudojau 5 litru vandes plastmasini buteli (perpjoviau per puse), galima naudoti bet kokia tara ir kiekis nesvarbu!!! supjausciau 2 kopusto galvas ir dvi morkas truputi cukraus ir druskytes... prislegiau lekste ir 2 litru vandens buiteliu, reikkia pabadyti juos, dujas isleist, zinoma kvapas savotiskas...3 dienos ( pas mus gan silta - vasara )- nuostabus, kaip is bobutes turguje pirkti rauginti kopustai!!! nepamirskit, kad is raugintu kopustu pasisalina visi nitratai ir kt blogos medziagos DD o ka jau sakyt apie raugintu kopustu sriuba !!! receptas labai teisingas, bet galima tai daryti mazais kiekiais kiaurus metus DD