Naminė duona

Naminė duona
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
Ingredientai:
 • Kvietiniai miltai, 480 gramų
 • Mielės, sausos, 11 gramų
 • Druska, 2 arbatiniai šaukšteliai
 • Vanduo, 240 mililitrų
 • Alyvuogių aliejus
Gaminimo instrukcija:
 1. Dubenyje sumaišykite miltus, druską bei mieles. Supilkite vandenį. Jo temperatūra pakankamai aukšta, kad suaktyvintų mieles, tačiau ne pernelyg, nes tada duona nepakils. Geriausia vandenį pašildyti 15 - 20 sekundžių mikrobangų krosnelėje.

 2. Tešlą gerai išmaišykite, miltuotomis rankomis neišėmę iš dubens minkykite porą minučių. Tada paimkite kitą dubenį, geriausia nerūdijančio metalo, ir ištepkite jį šlakeliu alyvuogių aliejaus. Tai darykite rankomis. Tada, jų dar nenusiplovę, paimkite tešlą ir perkelkite ją į alyvuogių aliejumi išteptą dubenį, tuo pačiu taip pat padengdami tešlos paviršių aliejumi.

 3. Uždenkite dubenį maistine plėvele ir palikite 8 valandoms. Nedėkite tešlos į šaldytuvą, nes tada ji neiškils. Geriausiai tiks spintelė, mikrobangų krosnelė ar orkaitė.

 4. Praėjus 8 valandoms, išimkite tešlą ir dubens ir ant miltais padengto paviršiaus minkykite bent 2 minutes. Tada išklokite skardą kepimo popieriumi, suformuokite iš tešlos kepaliuką ir padėkite jį ant skardos. Palikite tešlą dar 1 valandai. Tai yra labai svarbu, nes leidus jai pabūti dar vieną valandą kambario temperatūroje, kepdama ji labai gerai iškils.

 5. Tada dėkite skardą į iki 200°C temp. įkaitintą orkaitę ir kepkite duoną 45 minutes. Svarbu išlaukti visą laiką, net jeigu iš išorės duona atrodo iškepusi, nes viduje ji dar gali būti tešla. Iškepę leiskite jai atvėsti, tada supjaustykite ir valgykite dar šiltą, užsitepę sviestu ar uogiene.


  Skanaus.

Porcijų skaičius: 4
Receptą atsiuntė: Gražina
» Rašyti komentarą