Duona su svogūnais

Duona su svogūnais
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
Ingredientai:
  • Juodieji pipirai, malti, 0.5 arbatinio šaukštelio
  • Kardamonas, maltas
  • Rugiai, raugas, 100 gramų
  • Svogūnai, 4 vienetai
  • Ruginiai miltai, 1 kilogramas
  • Vanduo, 750 mililitrų
  • Druska, 2 arbatiniai šaukšteliai
  • Sviestas, 2 valgomieji šaukštai
  • Mielės, 20 gramų
Gaminimo instrukcija:

Į persijotus miltus įpilkite sumaišytą su vandeniu raugą, sutrupinkite mieles, išmaišykite ir paliekite, kad pakiltų mielės. Kai mielės pakyla, suberkite likusius miltus, druską, prieskonius ir minkykite tešlą tol, kol joje atsiranda burbulai. Svogūnus smulkiai supjaustykite. Pusę svogūnų pakepkite svieste. Pakepintus svogūnus ir likusius nekepintus suberkite į minkomą tešlą ir gerai išminkykite. Tešlą supilkite į formą ir palikite 20 min., kad pakiltų. Tešlą suvilgykite vandeniu ir dėkite į įkaitintą iki 200 C temperatūros orkaitę. Kepkite 30min.

Ruginio raugo paruošimas:
Dvi saujas ruginių miltų užpilkite vandeniu, kol pasidarys košė, uždenkite drėgnu rankšluoščiu, pastatykite į šiltą vietą 2 valandoms. Raugas turi smarkiai pūtoti ir burbuliuoti. Jeigu jis kvepia šviežia rugine duona, raugas paruoštas, jei jaučiamas acto kvapas, raugo naudoti negalima. Raugas gali perrūgti, jei nebus ruošiamas 30 - 35 C temperatūroje.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
karolina
2010-06-09 15:44
dar pamiršau pridurti svarbų dalyką, mėgstantiems išmėginti duonos kepimą. Minkant tešlą, o ypatingai, jeigu ji yra tik iš ruginių miltų, reikia pastoviai pasivilgyti rankas vandenyje, kad neliptų prie rankų, nes kitu atveju bersit miltų tiek, kad tešla taps kaip akmuo ir duona nebus skani, traški ir minkšta.
karolina
2010-06-09 15:43
Šiaip, jei dedamas raugas, mielių tikrai nereikia. Tikra sveika duona yra BE MIELIŲ. Tarp kitko, žmonės, kurie serga įvairiomis uždegiminėmis ligomis, grybeliais, vartodami mieles tik paskatina juos daugintis. Toks mano pastebėjimas.
slapuke3
2010-05-27 16:33
o kur svogunai-kasko nuotraukoi nesimato,nes i dona tai nemanau kad deda
slapuke3
2010-05-27 16:33
o kur svogunai-kasko nuotraukoi nesimato,nes i dona tai nemanau kad deda
Labai skanu tik as dar idejau kliju paprikos tai isviso pasaka viskas limpa burnoj. (mm)
2010-04-19 11:25
Kagj