Cezario salotos

Cezario salotos
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
Ingredientai:
  • Česnakai, skiltelė, aliejaus aromatizavimui, 1 vienetas
  • Česnakai, skiltelė, salotinės ištrynimui, 1 vienetas
  • Salotos, Romėniškos, 50 gramų
  • Alyvuogių aliejus, krutonų skrudinimui, 10 gramų
  • Batonas, Čiabata (itališka), 40 gramų
  • Parmezano sūris, 20 gramų
Gaminimo instrukcija:

Salotų užpilui papildomai reikės:

30 g alyvų aliejaus,
10 g minkštai virto kiaušinio trynio,
5 g citrinos sulčių,
3 g vorčesteršyro padažo (Worcestershire sauce)

Salotų lapus atidžiai nuplaukite, kruopščiai nusausinkite ir atvirai padėkite į šaldytuvą, kol paruošite kitus ingredientus. Per tą laiką nuo salotlapių išgaruos drėgmės likučiai, salotų lapai taps stangresniais, traškesniais, ant jų geriau pasiskirstys ir laikysis užpilas. Romėniškos salotos yra labai lengvos, bet vienai porcijai imkite 60g salotlapių, nes 10g išsimes kaip atliekos.

Paruoškite itališkos čiabatos duonos krutonus. Nuo jos plutų nupjaustyti nereikia, nes ji, nors ir traški, bet minkšta (ypatingai geri krutonai gaunami iš armėniškos matnakašo duonos), duonelę supjaustykite 1,5x1,5 cm dydžio kubeliais, nors man, kaip ir Cezariui Kardini, skanesni didesni kubeliai.

Čiabatos krutonams galioja griežta taisyklė: jokiu būdu negalima krutonų pasiruošti iš anksto, nes jie suragėja, tampa nesukramtomais, praranda skonį ir, svarbiausia, savo aromatą. Jei reikia gaminti nedaug porcijų, duonos kubelius galima paskrudinti keptuvėje: šlakelį alyvų aliejaus aromatizuokite česnako skiltele, česnaką išimkite ir apskrudinkite duoną. Krutonai turi gautis minkšti viduje, bet su lengva traškia plutele. Jokiu būdu neskrudinkite krutonų fritiūrinėse, - krutonai prisigeria per daug aliejaus, tampa kietais, nebeįkandamais.

Ruošiant daugiau salotų porcijų, krutonus galima paskrudinti orkaitėje arba konvekcinėje krosnyje: čiabatos kubelius išdėliokite ant skardos, apšlakstykite česnakėliu aromatizuotu alyvų aliejumi (geras virtuvės šefas visada turi česnakėliu aromatizuoto aliejaus: sudėkite į aliejaus butelius kelias smulkiai supjaustytas česnakų skilteles ir porą dienų palaikykite) ir kepkite 180 laipsnių karštyje ne daugiau 10 minučių, kol gražiai parus, nepamirškite kelis kartus pavartyti.

Paskui specialiu arba bent paprastu peiliu pridrožkite parmezano sūrio drožlių, bet jokiu būdu netarkuokite trintuve: šis „gudrus“ būdas yra sugalvotas tam, kad brangų parmezano sūrį būtų galima pakeisti kitu, - prastesnės kokybės, pigesniu, netinkamu fermentiniu sūriu.

Salotinę arba didesnę lėkštę ištrinkite česnako skiltele, gabalėliais suplėšykite romėniškų salotų lapus, sukraukite juos salotinėn kalvele. Alyvų aliejų šluotele suplakite su minkštai virto kiaušinio skystu tryniu (baltymas į šias salotas nededamas), citrinos sultimis ir vorčesteršyro padažu kaip nurodyta receptūroje. Kai kurie virėjai, paragavę šio padažo, nusprendžia, kad tai yra garstyčių padažas, deja, tai įrodo tik jų žemą profesinį pasiruošimą, neišvystytus skoninius jutiklius.

Apšlakstykite salotas paruoštu užpilu, viršuje gražiai išdėliokite krutonus ir parmezano drožles. Viskas. Nieko daugiau, bet kuo greičiau patiekite stalan...

Jei kam knietėte knieti „Cezarį“ patiekti su stirnos kepenimis aksominiame padaže, ant grotelių kepta sepija, vyne troškintomis gaidžių skiauterėlėmis, svieste keptomis ėriuko kiaušidėmis, prašau, kodėl ne, patiekite, bet tik atskirai, o dar geriau atskirose lėkštėse.

Restoranų, kavinių valgiaraščiuose rašykite:
• Cezario salotos ir ant grotelių keptas omaras,
• Cezario salotos ir kriaušėje kepta putpelytė,
• Cezario salotos ir ant iešmelių kepta vištienos filė,
• Cezario salotos ir virš žarijų kepta kalakutienos filė,
• Cezario salotos ir kepta karšta traški jautiena,
• Cezario salotos ir vyne troškinti triušienos suktinukai,
• ir t. t.

Ir patiekite taip, kaip matote mano nuotraukose – atskirai salotas, ir atskirai karštuosius patiekalus.

Tačiau jei karštuosius patiekalus sudėsite ant romėniškų salotlapių, tai stangrūs, traškūs salotlapiai nuvys, subliukš, suzmegs, pajuoduos, - gausis paprastas silosas. Ir toks stalan patiektas patiekalas visiems parodys ne jūsų kulinarinį meistriškumą, o polinkį gaminti jovalą kriuksėms.

Receptą atsiuntė: Vincentas Sakas
» Rašyti komentarą
» Komentarai
litanija
2015-06-27 15:28
Sudu litanija cia!!!
Sandra
2014-07-07 22:38
tai mano megstamiausios salotos,viskas cia gerai parasyta, ir nereikia issidirbineti,jei kam nepatinka kiausinio trynys tai ir nedekit,galima visokiu budu padaryti ir su anciuveis labai skanu,bet ju dauk nereikia deti nes jos surios
jurgita
2013-06-04 08:00
Atleiskite bet zmogus atsiuntes si recepta berods yra tiesiog arogantiskas kiaule apie save galvojantis per daug gerai. Receptas geras ir salotos skanios, bet tas recepto pateikimo budas mane tiesiog atstume. Nebutina zemini kazko kad pasirodytum '#039;mandresnis'#039; o cia matai '#039rasti virtuves sefai'#039;, '#039;neislavinti skonio jutikliai'#039; Pasibjaurejau zmogaus nekultura.
edrunas
2012-06-23 14:23
Tie kas rekia kad ce nesamoningas receptas: eikit ir ismokit gamint.Labai gerai aprasyta viskas
solveiga is joniskio
2011-07-15 18:29
cezario? gal ir neblogai sakyciau man patinka